Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Kare Somunlar

Kare Somunlar


Mertsom markalı olarak kare somunları imalatı yapmaktayız. Bu ürünleri üretirken ISO898-2 şartnamesine uygun ve doğayla dost çeşitli hammaddeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Kare somunlarımızın markalaması ``C`` damgası ve beraberinde ilgili dayanım sınıfına istinaden 04, 05, 6, 8, 10, ve 12 şeklinde yapılmaktadır. Çok geniş kullanım yeri olan bu ürünler birçok sektörde tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları boru kelepçe endüstrisi, beyaz eşya montaj hatları ve makine sanayidir. 

Üretim Kapasitesi
Kare somunu imalatında fabrikamız dörtköşe olarak M4 ile M10 arasında imalat yapabilmektedir. Diş anahtar ağzı için ise 7mm ile 17mm arasında üretim yapmaktadır.  ASME standardına göre ise 3/16 ile 1/2 arasındaki ölçüleri üretme kabiliyeti vardır. Bu ürün gruplarından günlük 3 tona kadar imalat yapabilmekteyiz. Kalite kontrol işlemleri ilk numune ile başlayıp periyodik olarak belirli aralıklarla gün içerisinde sürekli olarak yapılır.

Müşteri talepleri doğrultusunda özel kare somunlar için diş formları metrik, whitworth, ve gaz diş olarak belirebilmektedir. Bu formların dışında ayrıca ince dişli veya sol dişli olarak özel üretim yapılabilmektedir. Diş çekme kontrolleri arasında tüm ürünler geçer ve geçmez tampon mastar yardımıyla kontroller edilir.

Kaplama ve Kalite Kontrol
Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kare somunları farklı korozyon dayanımı içeren yüzey kaplama işlemleri uygulanabilmektedir. Böylelikle paslanma süresi sürtüneme katsayısı gibi değerleri müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirleyebilmekteyiz. Yaptığımız kaplamalardan bazıları asitli çinko, alkali çinko çinko-nikel veya lamelli (Dörken / Magni) kaplamalardır. Kare somun talepleriniz için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Oluşturulan talepler müşteri temsilcileri tarafından en kısa sure içinde tarafınıza dönüş yapılarak cevaplandırılacaktır.

Üretimi tamamlanan özel kare somunları kalite mühendisleri tarafından kontrolleri yapılarak EN10204 şartnamesine göre final kalite kontrol işlemi yapılarak sevke hazır hale gelmektedir. Lot numarası takibi 5 seneyi geçmeyecek şekilde yapılır. Otomotiv ve benzeri stratejik sektörler için istendiğinde 10 seneye kadar arşivde saklanabilmektedir. Bu bilgi akışı şirketimizin tamamını kapsayan CANIAS entegre ERP yazılımı ile güvence altına alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak kare somunu taleplerinizi müşteri temsilcileriyle daha detaylı görüşüp bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 422 26 16

Ömerli Mahallesi Tuna Sokak No 13 Arnavutköy/İstanbul


Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.