Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Özel Somunlar

Özel Somunlar


Mertsom olarak ulusal ve uluslararası sanayinin talep ettiği standart olmayan özel somun imalatı yapmaktayız. Bu ürünler müşteri ile geliştirme veya müşteri resmi odaklı yapılmaktadır. Üretim esnasında doğayla dost çeşitli hammaddeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Özel somunlarımızın markalaması müşteri tarafından belirlenebilmektedir ve beraberinde ilgili dayanım sınıfına istinaden 04, 05, 6, 8, 10, ve 12 şeklinde yapılmaktadır. Çok geniş kullanım yeri olan bu ürünler birçok sektör tarafından tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları aydınlatma sektörü, inşaat malzeme üreticileri ve elektrik-elektronik sektördür. 

Üretim Kapasitesi
Özel somun imalatında fabrikamız altıköşe olarak M4 ile M12 arasında imalat yapabilmektedir. ASME standardına göre ise 3/16 ile 1/2 arasındaki ölçüleri üretme kabiliyeti vardır. Bu ürün gruplarından günlük tonaj kapasitemiz ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Kalite kontrol işlemleri ilk numune ile başlayıp periyodik olarak belirli aralıklarla gün içerisinde sürekli olarak yapılır.

Müşteri talepleri doğrultusunda özel somunlar için diş formları metrik, whitworth, ve gaz diş olarak belirebilmektedir. Bu formların dışında ayrıca ince dişli veya sol dişli olarak özel üretim yapılabilmektedir. Diş çekme kontrolleri arasında tüm ürünler geçer ve geçmez tampon mastar yardımıyla kontroller edilir.

Kaplama ve Kalite Kontrol
Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel somunları farklı korozyon dayanımı içeren yüzey kaplama işlemleri uygulanabilmektedir. Böylelikle paslanma dayanımı arttırılıp ve belirli bir sürtüneme katsayısı değerleri müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirleyebilmekteyiz. Yaptığımız kaplamalardan bazıları asitli çinko, alkali çinko çinko-nikel veya lamelli (Dörken / Magni) kaplamalardır. Özel somun talepleriniz için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Oluşturulan talepler müşteri temsilcileri tarafından en kısa sure içinde tarafınıza dönüş yapılarak cevaplandırılacaktır. 

Üretimi tamamlanan özel somunlar kalite mühendisleri tarafından kontrolleri yapılarak EN10204 şartnamesine göre final kalite kontrol işlemi yapılarak sevke hazır hale gelmektedir. Lot numarası takibi 5 seneyi geçmeyecek şekilde yapılır. Otomotiv ve benzeri stratejik sektörler için istendiğinde 10 seneye kadar arşivde saklanabilmektedir. Bu bilgi akışı şirketimizin tamamını kapsayan CANIAS entegre ERP yazılımı ile güvence altına alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak özel somun taleplerinizi ve teknik resimlerinizi müşteri temsilcileriyle daha detaylı görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 422 26 16

Ömerli Mahallesi Tuna Sokak No 13 Arnavutköy/İstanbul


Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.