Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Özel Flanşlı Somunlar

Özel Flanşlı Somunlar


Mertsom markalı standart flanşlı somunların dışında kalan özel ölçülü flanşlı somun üretimi yapmaktayız. Bu ürünleri üretirken ISO898-2 şartnamesine uygun ve doğayla dost çeşitli hammaddeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Özel flanşlı somunlarımızın markalaması ``C`` damgası ve beraberinde ilgili dayanım sınıfına istinaden 04, 05, 6, 8, 10, ve 12 şeklinde yapılmaktadır. Çok geniş kullanım yeri olan bu ürünler birçok sektörde tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları otomotiv sektörü, güneş enerji sistemleri ve çelik konstrüksiyondur. 

Üretim Kapasitesi
Özel flanşlı somun imalatında fabrikamız M4 ile M12 arasında imalat yapabilmektedir. ASME standardına göre ise 3/16 ile 1/2 arasındaki ölçüleri üretme kabiliyeti vardır. Bu ürün gruplarından günlük 5 tona kadar imalat yapabilmekteyiz. Kalite kontrol işlemleri ilk numune ile başlayıp periyodik olarak belirli aralıklarla gün içerisinde sürekli olarak yapılır.

Müşteri talepleri doğrultusunda özel flanşlı somun için diş formları metrik, whitworth, ve gaz diş olarak belirebilmektedir. Bu formların dışında ayrıca ince dişli veya sol dişli olarak özel üretim yapılabilmektedir. Diş çekme kontrolleri arasında tüm ürünler geçer ve geçmez mastar kontrolleri sağlanır.

Ayrıca kilitleme vazifesi gören tırtıllar özel flanşlı somunların altına koyabilmekteyiz. Böylelikle söküm işleminin belirli bir tork değeri altında olmasını engellemektedir. Tırtılların formu standart veya müşterilerin özel siparişleri doğrultusunda hazırlanabilir.

Kaplama ve Kalite Kontrol
İhtiyaçlar doğrultusunda özel flanşlı somunlara farklı korozyon direnci içeren kaplamalar uygulayabiliyoruz. Böylelikle paslanma direnci, sürtüneme katsayısı gibi parametreleri belirleyebilmekteyiz.  Yaptığımız kaplamalardan bazıları asitli çinko, alkali çinko çinko-nikel veya lamelli (Dörken / Magni) kaplamalardır. Aşağıdaki ürünleri içine girerek çap, kalite, kaplama, paketleme tipleri seçilip uygun adet girilerek talep oluşturabilirsiniz. Oluşturulan talepler müşteri temsilcileri tarafından en kısa sure içinde tarafınıza dönüş yapılarak cevaplandırılacaktır.

Üretimi tamamlanan özel flanşlı somunlar kalite mühendisleri tarafından kontrolleri yapılarak EN10204 şartnamesine göre final kalite kontrol işlemi yapılarak sevke hazır hale gelmektedir. Lot numarası takibi 5 seneyi geçmeyecek şekilde yapılır. Otomotiv ve benzeri stratejik sektörler için istendiğinde 10 seneye kadar arşivde saklanabilmektedir. Bu bilgi akışı şirketimizin tamamını kapsayan CANIAS entegre ERP yazılımı ile güvence altına alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak özel flanşlı somun taleplerinizi müşteri temsilcileriyle daha detaylı görüşüp bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 422 26 16

Ömerli Mahallesi Tuna Sokak No 13 Arnavutköy/İstanbul


Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.