Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Özel Kaynak Somunları

Özel Kaynak Somunları


Mertsom markalı olarak özel kaynak somunları üretimi yapmaktayız. Bu ürünleri üretirken ISO898-2 şartnamesine uygun ve doğayla dost çeşitli hammaddeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Özel kaynak somunlarımızın markalaması ``C`` damgası ve beraberinde ilgili dayanım sınıfına istinaden 04, 05, 6, 8, 10, ve 12 şeklinde yapılmaktadır. Çok geniş kullanım yeri olan bu ürünler birçok sektörde tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları sac kaynak tesisleri, otomotiv montaj hatları ve çelik konstrüksiyondur. 

Üretim Kapasitesi
Özel kaynak somunu imalatında fabrikamız altıköşeli olarak M5 ile M12 arasında imalat yapabilmektedir. Yuvarlak olarak ise Ø5mm ile Ø20mm arasında üretim yapmaktadır.  ASME standardına göre ise 3/16 ile 1/2 arasındaki ölçüleri üretme kabiliyeti vardır. Bu ürün gruplarından günlük 5 tona kadar imalat yapabilmekteyiz. Kalite kontrol işlemleri ilk numune ile başlayıp periyodik olarak belirli aralıklarla gün içerisinde sürekli olarak yapılır.

Müşteri talepleri doğrultusunda özel kaynak somunu için diş formları metrik, whitworth, ve gaz diş olarak belirebilmektedir. Bu formların dışında ayrıca ince dişli veya sol dişli olarak özel üretim yapılabilmektedir. Diş çekme kontrolleri arasında tüm ürünler geçer ve geçmez mastar kontrolleri sağlanır.

Ayrıca kaynak işlemi sonrası dişlerdeki bozulmayı engellemek için çeşitli maskeleme işlemleri yapabilmekteyiz. Kaynak yüzeylerinin formu standart veya müşterilerin özel siparişleri doğrultusunda hazırlanabilir.

Kaplama ve Kalite Kontrol
İhtiyaçlar doğrultusunda özel kaynak somunlarına rahat kaynak yapılabilmesi için çeşitli kaplamalar uygulayabiliyoruz. Böylelikle kaynak işlemi daha düşük ark değerleriyle yapılıp dişlerin zarar görmesi engellenebilmektedir. Yaptığımız kaplamalardan bazıları bakir kaplama, nikel kaplama veya pasivasyonsuz çinko kaplamalardır. Aşağıdaki ürünün içine girerek çap, kalite, kaplama, paketleme tipleri seçilip uygun adet girilerek talep oluşturabilirsiniz. Oluşturulan talepler müşteri temsilcileri tarafından en kısa sure içinde tarafınıza dönüş yapılarak cevaplandırılacaktır.

Üretimi tamamlanan özel kaynak somunları kalite mühendisleri tarafından kontrolleri yapılarak EN10204 şartnamesine göre final kalite kontrol işlemi yapılarak sevke hazır hale gelmektedir. Lot numarası takibi 5 seneyi geçmeyecek şekilde yapılır. Otomotiv ve benzeri stratejik sektörler için istendiğinde 10 seneye kadar arşivde saklanabilmektedir. Bu bilgi akışı şirketimizin tamamını kapsayan CANIAS entegre ERP yazılımı ile güvence altına alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak özel kaynak somunu taleplerinizi müşteri temsilcileriyle daha detaylı görüşüp bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 422 26 16

Ömerli Mahallesi Tuna Sokak No 13 Arnavutköy/İstanbul


Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.