Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Standart Somunlar

Standart Somunlar


Mertsom markalı DIN ve ISO standart somunlarımız ISO898-2 şartnamesine uygun ve doğayla barışık çeşitli hammaddeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Standart somunlarımızın markalaması ``C`` damgası ve beraberinde ilgili dayanım sınıfına istinaden 04, 05, 6, 8, 10, ve 12 şeklinde yapılmaktadır. Çok geniş kullanım alanı olan bu ürünler birçok sektörde tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları otomotiv, beyaz eşya ve çelik konstrüksiyondur. Standart somunları güncel dünya normlarına uygun şekilde üretmenin hâkli gururunu yaşıyoruz.

Üretim Kapasitesi
DIN ve ISO standart somun grubunda fabrikamız M3 ile M12 arasında imalat yapabilmektedir. ASME standardına göre ise 3/16 ile 1/2 arasındaki ölçüleri üretme kabiliyeti vardır. Bu ürün gruplarından günlük 10 tona kadar imalat yapabilmekteyiz. Kalite kontrol işlemleri ilk numune ile başlayıp periyodik olarak belirli aralıklarla gün içerisinde sürekli olarak yapılır.

Müşteri talepleri doğrultusunda standart somunlar için diş formları metrik, whitworth, ve gaz diş olarak belirebilmektedir. Bu formların dışında ayrıca ince dişli veya sol dişli olarak özel üretim yapılabilmektedir. Diş çekme kontrolleri arasında tüm ürünler geçer ve geçmez mastar kontrolleri sağlanır.

Kaplama ve Kalite Kontrol
İhtiyaçlar doğrultusunda standart somunlara farklı korozyon direnci içeren kaplamalar uygulanabilmektedir. Böylelikle paslanma direnci, sürtüneme katsayısı gibi parametreleri belirleyebilmekteyiz.  Yaptığımız kaplamalardan bazıları asitli çinko, alkali çinko çinko-nikel veya lamelli (Dörken / Magni) kaplamalardır. Aşağıdaki ürünleri içine girerek çap, kalite, kaplama, paketleme tipleri seçilip uygun adet girilerek talep oluşturabilirsiniz. Oluşturulan talepler müşteri temsilcileri tarafından en kısa sure içinde tarafınıza dönüş yapılarak cevaplandırılacaktır.

Üretimi tamamlanan standart somunlar kalite mühendisleri tarafından kontrolleri yapılarak EN10204 şartnamesine göre final kalite kontrol işlemi yapılarak sevke hazır hale gelmektedir. Lot numarası takibi 5 seneyi geçmeyecek şekilde yapılır. Otomotiv ve benzeri stratejik sektörler için istendiğinde 10 seneye kadar arşivde saklanabilmektedir. Bu bilgi akışı şirketimizin tamamını kapsayan CANIAS entegre ERP yazılımı ile güvence altına alınmıştır. 

Yukarıda bahsi geçen konularla ilgili olarak standart somun taleplerinizi müşteri temsilcileriyle daha detaylı görüşüp bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 422 26 16

Ömerli Mahallesi Tuna Sokak No 13 Arnavutköy/İstanbul


Telif Hakkı © Mertsom Somun A.Ş Tüm hakları saklıdır.